
Feta cake met olijven
24 augustus 2013
Sandra Waterschoot
De gerechten zien er allemaal lekker uit dus het was moeilijk kiezen. Ik wou graag iets proberen wat ik nog helemaal niet nooit had gemaakt. Ik was aan het twijfelen tussen de polenta muffins en de hartige ‘salty’ cake. Uiteindelijk heeft Eric de doorslag gegeven en voor de hartige cake met feta en olijven gekozen. Ik had wel eens een hartige taart of een quiche gemaakt maar nog nooit een hartige cake. En witte wijn in het beslag? Ik ben erg benieuwd hoe dat smaakt.
Ik heb het originele recept opgevolgd en ben niet afgeweken van Maura’s beschrijving. De cake was precies na 45 min klaar, en hij kwam perfect uit de oven. Hij was niet te droog en niet te klef en de feta gaf een lekkere zout bite. We hebben er nog veel momenten van genoten: ’s avonds op de bank, als lunch op het werk en als voorgerecht. De mogelijkheden zijn eindeloos.
Feta en olijvencake
Ingredienten
225 gr zelfrijzend bakmeel
100 ml olijfolie
100 ml witte wijn
150 gr feta in blokjes
250 gr olijven, zonder pit uitgelekt
3 eieren
100 gr Parmezaanse kaas
Zwarte peper uit de molen
Bereiding
Verwarm de oven voor op 160 graden. Meng alles goed en snel tot een glad beslag. Giet het in een goed ingevette cakevorm van 1 liter inhoud. Bak de cake in 45 minuten gaar.




Bewaar de cake goed afgedekt maximaal 3 dagen. Lekker met een topping van tzatziki of yoghurtdip.
Vind je dit leuk?
5 stemmen