Video: pittige aardappelschotel met kip
- 05-09-2015
- 21 reacties
- Sandra - LeukeRecepten
Deze ovenschotel valt voor mij onder de term comfort food. Het recept is namelijk makkelijk te maken en doet me aan vroeger denken. Toen maakte mijn moeder vaak aardappels, vlees en groente klaar geserveerd met een roomsaus of kaassaus.
Door deze ingrediënten in een ovenschotel te verwerken creëer ik een
nieuw recept maar dan met het aangename ‘comfort’ gevoel van vroeger. Door een paar nieuwe dingen toe te voegen zoals cayennepeper voeg je wat pit toe aan het gerecht en de bosui zorgt voor een frisse bite. Probeer het zelf maar:
HOOFDGERECHT – 25 MIN + 20 OVENTIJD – 2 VOLWASSENEN EN 2 KINDEREN
Ingrediënten500 gr broccoli, 3 minuutjes voorgekookt
500 gr (rode) aardappels, 10 min voorgekookt
250 gr kip, in blokjes
1 zakje
MAGGI kaassaus 75 gr ontbijtspek, in stukjes en krokant gebakken
2 bosuitjes, in ringetjes
Snuf cayennepeper
Materialen
Ovenschaal, ingevet
Bereiding
Bestrooi de kip met cayennepeper en verhit een pan met hierin een beetje olie of het vet van de uitgebakken ontbijtspek. Bak de kip rondom bruin (hij hoeft nog niet helemaal gaar te zijn want hij gaat ook nog de oven in). Verwarm de oven voor op 180 graden.
Bereid de kaassaus zoals beschreven op de verpakking. Verdeel de aardappeltjes, broccoli en kip over de ovenschaal. Giet de kaassaus er over en bestrooi met bosui en gebakken stukjes spek. Zet de ovenschaal ongeveer 20 minuten in de oven.
Mocht je nog opmerkingen hebben of lekkere suggesties voor dit recept dan hoor ik het graag.
Bekijk hier het filmpje van het recept. Wil je op de hoogte worden gehouden van nieuwe filmpjes van LeukeRecepten abonneer je dan op
mijn Youtube kanaal.
Laat je reactie achter
Dat is zeker mijn ding ben verzot op ovenschotels
Klinkt goed zeg! Die onthoud ik zeker ;)
Lijkt me erg lekker!
Op hoeveel graden moet de oven staan?
Dat ziet er lekker uit. Ga het zeker een keer klaarmaken!
Mooi recept alleen jammer van dat zakje kaassaus. Had liever gezien hoe zelf te bereiden dan een voorverpakt vol met zout en suikers.
Ik maak altijd kaassaus van blauwschimmelkaas en crème fraise
Daar heb je helemaal gelijk in! Maar het is een recept van Maggi, die laat je niet je eigen sauzen maken. Maar dat ik wel doen. De basis van dit recept is heel aantrekkelijk.
Hallo, maak een snelle bechamel (maizena) en op het einde als je bechamel klaar is doe je er geraspte kaas bij, naar eigen smaak, en je hebt een heerlijke kaassaus (wel je bechamel niet te fel zouten,kaas is al zout. Bij mij staat dit gerechtje op het menu deze middag. Bedankt Sandra voor het leuke idee. Denise
Saus maken is heel simpel. Boter bloem en room (verhoudingen staan op google). Thats it.. ik gebruik zelf melk ipv room dan is het toch iets minder vet ;) en dan kan je het op smaak brengen met een boullion blokje en wat kaas..
Dat ga ik zeker maken,ziet er heerlijk uit
De ovenschotel was super lekker en makkelijk
Is er nog een alternatief voor de kaassaus, aangezien ik het wil maken voor iemand die geen kaas lust?
Hoi Janine, Je zou ook een andere saus kunnen nemen of maken, zoals roomsaus of kerrieaus. Gr Sandra
ovenschotel met pittige kip. 12 september op Vrijdag gemaakt als avond eten.. héérlijk,... de ovenschotel is leeg gekomen.
Hoe warm moet de oven ?!
Hoi Yannick In het recept staat de temperatuur aangegeven, dat is 180 graden. Gr Sandra
Ik ga t recept ook proberen
ik zoek v.n hoolhydraatarme recepten
als je in de zoekbalk op mijn site koolhydraatarm invult komen er een aantal recepten naar voren.
Wat een top recept, wij eten dit dus heel vaak!