Ovenschotel met aardappels en sperziebonen
Vroeger aten we thuis vaak Hollandse pot met aardappels, zeker wel 4 á 5 keer per week. Toen ik daarna op mezelf ging wonen ben ik op ontdekkingstocht gegaan en heb ik de aardappel een beetje uit het oog verloren. Maar ik heb de pieper nu weer helemaal herontdekt! Aardappels zijn zo lekker en veelzijdig!
Aardappels zijn er in verschillende soorten en maten. Vastkokende aardappels zijn wat steviger en ideaal voor in ovenschotels of om mee te roerbakken. Kruimige aardappels vallen iets sneller uit elkaar en lenen zich uitstekend voor in soepen of om puree van te maken.

Ben jij ook gek op aardappels en/of heb je zin in een nieuwe uitdaging? Dan ben ik op zoek naar jou! En aardappels schillen is er gelukkig niet bij, we gaan namelijk aan de slag met Oma’s kookaardappelen van CêlaVíta . Bij geschilde aardappelen is het belangrijk dat ze goed houdbaar zijn. Daarom is CêlaVíta al eind jaren 80 op zoek gegaan naar een goede methode waar geen conserveringsmiddelen of kunstmatige toevoegingen voor nodig zijn, en dat bleek blancheren (kort koken in water). Hierbij wordt de kookaardappel tot 80% gegaard waardoor de bereidingstijd wordt verkort en de houdbaarheid juist verlengd. Ik heb het gecheckt op de ingrediëntenlijst van de verpakking, en het klopt! Het zijn gewoon 100% aardappels.
Uit de inschrijvingen wordt een groep personen geselecteerd die een gratis pakket thuis gestuurd krijgen. Daarin zitten verschillende CêlaVíta aardappelen en een super handige pannenlap die speciaal is gemaakt om aardappels mee af te gieten. Maak vervolgens een leuk aardappelgerecht met je pakket en deel dit op social media.

Zelf ga ik de komende tijd ook aan de slag en je inspireren met een aantal leuke en lekkere aardappel gerechten. De eerste is een ovenschotel met sperziebonen, ham met een Italiaans tintje. Smakelijk eten alvast en ik hoop je binnenkort in mijn testpanel te verwelkomen.


Recept ovenschotel met aardappels en sperziebonen
HOOFDGERECHT – 20 MINUTEN + 25 OVENTIJD – 4 PERSONEN
Ingrediënten
900 gr Oma’s vastkokende CêlaVíta aardappels
500 gr sperziebonen
250 gr hamblokjes
80 gr gedroogde tomaatjes
1 ui, gesnipperd
1 teentje knoflook, fijngesneden
30 gr geraspte kaas
75 ml kookroom of creme fraiche
Peper en zout
Basilicum
Materialen
Ovenschotel van ca. 35 x 25 cm
Bereiding
Verwarm de oven op 200 graden. Snijd eventueel grote aardappels doormidden zodat ze allemaal ongeveer dezelfde grootte hebben. Breng een pan met water aan de kook met een snufje zout en kook de aardappels ca. 7 minuten.

Kook ook de sperziebonen 5 minuutjes voor in een pan met water of in de magnetron. Fruit de ui en knoflook aan in een koekenpan voeg daarna de blokjes ham toe en bak 3 minuten mee. Doe de aardappels, sperziebonen, het ham mengsel in een ovenschaal en voeg de kookroom of creme fraiche toe samen met een snuf peper en zout en wat basilicum.



Schep alles goed doorelkaar. Verdeel de gedroogde tomaatjes over de ovenschaal en bestrooi met kaas. Bak de ovenschotel ca. 25 minuten in de oven. Verdeel er eventueel nog wat basilicum over.
Op hoeveel graden moet de oven??
Er in houden zou ik zeggen,heb het gegeten en ik vond hem super!!!!
Leuk idee maar voor mij gaat niets boven versgeschilde aardappelen. En dan goed gespoeld met koud water recht op het fornuis. komt smaak van aardappelen ten goede. Ik zou ook wat afkeurden met versgemalen nootmuskaat
Moet wel afkruiden ipv afkeurden zijn. Nadeel autocorrectie
Graag recepten voor 1 alleenstaande,of moet het weer de diepvries in ?
Theo zou alle ingrediënten delen door 4.als je geen grote eter bent zelfs door 5.
Ik heb de hamblokjes vervangen door spekblokjes ( gerookt ) na de eerste maal hamblokjes gebruikt te hebben , door de gerookte spekblokjes te gebruiken geef je meer smaak aan het gerecht
Goeie tip, lijkt me ook heerlijk!
Lijkt me heel lekker ta het zeker proberen
Leuk Gea, alvast smakelijk eten
Leuk recept, vraag me alleen af of de piepers ook geschikt zijn voor de Ayrfryer. Groetjes Lya