Ga naar de inhoud Ga naar de hoofdnavigatie
Groene asperges uit de oven met kaas

Groene asperges uit de oven met kaas

20 M + 5 M gratineren

De moeilijkheidsgraad van dit receptuur is: makkelijk.
Laatst bijgewerkt op 23 mei 2024

Ingrediënten: Asperges kaas

Voor personen

  • 350 gr groene asperges
  • 5 plakken parmaham rolletjes
  • 50 gr geraspte kaas
  • 125 ml kookroom
  • 1 eetlepel hazelnoten
  • Snuf Italiaanse kruiden

Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Raak dit recept niet kwijt!

Bewaar in je LeukeRecepten account

Of deel via:

Whatsapp Whatsapp
Facebook Facebook
Pinterest Pinterest

Bereiding: Asperges kaas

  1. Verwarm de grill (of oven) Snijd de laatste 2 cm van de asperges, deze zijn hard en taai. Kook de asperges 6 minuten voor in een pan met water. Laat ze daarna goed uitlekken. Doe de kookroom in een pannetje en breng aan de kook. Laat 40 gr kaas hierin smelten. Voeg de Italiaanse kruiden toe en roer door en laat de saus iets indikken.


  2. Maak pakketjes van 3 of 3 groene asperges en rol ze in een plak parmaham. Leg ze in een ovenschaal. Giet de kaassaus er over. Bestrooi met de rest van de kaas en wat gehakte hazelnoten. Gratineer de asperges 5 min onder grill tot de kaas iets bruin kleurt.


Beoordelingen

Heeft het gesmaakt?

Dit recept krijgt een score van 4 van de 5 sterren Op basis van 85 reviews

Laat een beoordeling achter.

Door het invullen van bovenstaande velden geef je toestemming om je reactie openbaar te tonen. Je reactie wordt beoordeeld door de redactie en kan, indien nodig, worden gebruikt om het recept te verbeteren.

Reviews

Nicole
-
17 juni 2026

Super simpel maar verrassend ekker.

Hazelnoten even in pan kort geroosterd en als laatste erop.

Luxe uitstraling!

Erika Overbeek
-
7 juni 2026

Dit was een heerlijk recept, lekker makkelijk en zag er toch luxe uit.

Ineke
-
8 mei 2026

Heerlijk. En eenvoudiger kan bijna niet. Echt lekker 👍🏻

Ingrid
-
4 mei 2026

Heerlijk recept! De combinatie kookroom-kaas-hazelnoten, geweldig! Alleen staat nergens hoe warm de oven moet…en een korstje had ik ook niet ondanks grillstand. Maar de smaak: prima!!!

Truitje
-
4 mei 2026

Ik heb de asperges in gekookte magere ham gerold en op een bedje ( 100 gr pp) gekookte vlinderpasta in in gevette ovenschaal gelegd , daarna de ( ruime hoeveelheid) roomsaus erover plus doormidden gesneden cherry tomaatjes.

Daarna in de oven NIET onder de grill. Heerlijk.

Jacqueline
-
26 april 2026

Moest recept aanpassen want mn gril ging niet aan. Op t laatst met de saus in de pan gedaan. Het smaakte prima alleen jammer dat er geen korstje oo zat. Sausje is bijzonder makkelijk en snel te maken, ga ik zeker vaker zo doen

Frans
-
26 december 2025

Heb er wat doorgesneden cherrytomaatjes bij gedaan in de ovenschaal plus schaal licht ingesmeerd met roomboter daarna in de oven gedaan waardoor het geheel lekker warm is .En geen grill gebruikt omdat deze warmte vaak oppervlakkig is.