Ga naar de inhoud Ga naar de hoofdnavigatie
Focaccia van de BBQ

Focaccia van de BBQ

20 M + 20 M baktijd + 45 M rijzen

De moeilijkheidsgraad van dit receptuur is: gemiddeld.
Vegetarisch recept
Laatst bijgewerkt op 23 mei 2024

Ingrediënten: Focaccia van de BBQ

Voor stuks

  • 300 gr bloem
  • 1 zakje droge gist van 7 gr
  • 30 ml olijfolie + om te besprenkelen
  • 1 theelepel zout
  • Snufje zwarte peper
  • zeezout
  • 4 eetlepels geraspte mozzarella
  • 14 cherrytomaatjes
  • 1 theelepel rozemarijn

Materialen

  • Pizzasteen
  • BBQ met deksel

Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Raak dit recept niet kwijt!

Bewaar in je LeukeRecepten account

Of deel via:

Whatsapp Whatsapp
Facebook Facebook
Pinterest Pinterest

Bereiding: Focaccia van de BBQ

  1. Zeef de bloem en meng met het zout. Meng het gist met 175 ml warm water en laat een minuutje wellen. Maak een kuiltje in het meelmengsel en giet het water met gist en de olijfolie er in. Meng met een lepel en kneed daarna met je handen tot een soepel deeg. Pak een kom en bestuif deze aan de binnenzijde met bloem. Leg de deegbal er in en dek af met een vochtige theedoek. Laat op een warme plek (ongeveer 25-30 graden is het beste) 45 min rijzen totdat de massa zich heeft verdubbeld.


  2. Leg ondertussen de pizzasteen op de BBQ zodat deze warm kan worden (of verwarm de oven voor op 220graden). Verdeel het deeg in tweeën en rol het uit tot een ovale vorm. Druk er met je duim wat deuken in de bovenzijde. Leg wat tomaatjes er op en druk deze er zachtjes in. Bestrijk de gehele bovenzijde met wat olie en bestrooi met wat kaas, rozemarijn, peper en zout. Check of de barbecue goed op temperatuur is, ongeveer 220 graden. Leg de focaccia (met behulp van een pizzaschep) op de pizzasteen. Sluit de deksel van de BBQ af. Bak de focaccia ongeveer 20 minuten (in de oven waarschijnlijk een paar min langer). Houd de bodem in de gaten zodat deze niet zwart wordt. Als de kaas gesmolten is en het deeg gaar is, is de focaccia klaar.


  3. Liever focaccia uit de oven? Maak dan dit makkelijke basisrecept voor focaccia


Beoordelingen

Heeft het gesmaakt?

Dit recept krijgt een score van 4 van de 5 sterren Op basis van 18 reviews

Laat een beroordeling achter.

Door het invullen van bovenstaande velden geef je toestemming om je reactie openbaar te tonen. Je reactie wordt beoordeeld door de redactie en kan, indien nodig, worden gebruikt om het recept te verbeteren.

Reviews

Er zijn nog geen beoordelingen. Schrijf als eerste er een.