Oosterse zalm met kokosrijst

Gemarineerde zalm uit de oven met een geurige kokosrijst met boontjes en cashewnoten

Ingrediënten 
4 zalmmoten (ca 700 gr)
5 eetlepels sojasaus
2 eetlepels honing
1 limoen
1 teentje knoflook
1 chilipeper
1 stokje sereh/citroengras (kan ook in poedervorm)
2 bosuitjes
olijfolie om in te vetten
 
Kokosrijst:
500 gr sperziebonen
150 gr cashewnoten
250 ml kokosmelk
300 ml water
300 gr basmatirijst
snuf zout
50 gr geraspte kokos
 
Materialen
Ovenschaal
 
Bereiding
Roer de sojasaus, honing en sap van 1 limoen door elkaar in een kommetje. Haal het buitenste jasje van de sereh en snijd het binnenste gedeelte samen met de knoflook en chilipeper fijn en voeg toe aan de soja marinade.
 
oosterse zalm met kokosrijst 01
oosterse zalm met kokosrijst 01
oosterse zalm met kokosrijst 01
Vet een ovenschaal in met een beetje olijfolie en leg de zalmmoten er in. Giet de marinade er over. Laat de zalm een half uurtje afgedekt marineren. Verwarm de oven op 180 graden. Kook ondertussen de boontjes in 10 minuten beetgaar en giet ze af. Meng het water en de kokosmelk in een kookpan en breng met een snuf zout aan de kook. Voeg de basmatirijst toe en laat in ca 8 tot 10 minuten gaar koken. Het vocht verdampt en wordt opgenomen door de rijst waardoor je de rijst niet hoeft af te gieten.
 
oosterse zalm met kokosrijst 01
oosterse zalm met kokosrijst 01
oosterse zalm met kokosrijst 01
Bak de zalm in ongeveer 12 minuten gaar in de oven (bij dikke stukken houd je 15 minuten aan). Schep de boontjes en de cashewnoten door de rijst. Rooster de geraspte kokos in 1 minuutje lichtjes bruin in een koekenpan zonder olie of boter. Serveer de gemarineerde zalm met ringetjes bosui, kokosrijst en de geroosterde kokos.
 

Vind je dit leuk?
102 stemmen Bedankt voor je stem!
Bewaar
Print
Deel

Sandra

Oprichter van LeukeRecepten. Kookt het liefst makkelijk en snel, maar wel met een leuke twist. Geen gekke ingrediënten of moeilijke technieken, gewoon simpel en leuk! Ovenschotels zijn mijn specialiteit!