Ga naar de inhoud Ga naar de hoofdnavigatie
Tempeh wraps met sesamdressing

Tempeh wraps met sesamdressing

20 M

De moeilijkheidsgraad van dit receptuur is: makkelijk.
Vegan recept Vegetarisch recept Lactose arm recept
Gepost op 16 mrt 2026

Tempeh wraps met gebakken tempeh

Voor deze tempeh wraps laat ik de tempeh eerst even marineren. Dat doe ik met sojasaus, gember en een beetje agave. Hoe langer hoe meer meer smaak de tempeh krijgt, maar als ik weinig tijd heb is 10 minuten ook voldoende. Daarna bak ik de reepjes in de pan totdat de buitenkant licht goudbruin is. Door het marineren en bakken krijgt de tempeh een stevige en licht zoute bite en die past goed bij de frisse groenten in de wrap.

Wil je precies zien hoe ik tempeh het liefst bereid? Bekijk dan ook mijn uitleg over tempeh marineren en krokant bakken. Daar laat ik stap voor stap zien hoe je tempeh meer smaak en een betere structuur geeft.

Zo maak ik tempeh wraps extra lekker

Deze tempeh wraps zijn vrij simpel, maar een paar kleine dingen maken ze net wat lekkerder. Vanuit mijn ervaring werken deze tips goed:

  • Bak de tempeh op hoog vuur goudbruin zodat hij wat knapperiger wordt, maar laat ze niet zwart worden want dan smaken ze bitter
  • Gebruik kant-en-klare peen julienne als je snel klaar wilt zijn
  • Ook lekker met wat frisse reepjes komkommer in de wrap  

Ik gebruik zelf vaak een kant-en-klare sesamdressing, maar je kunt hem ook makkelijk zelf maken met tahin, sesamolie, citroensap en eventueel een beetje water. Maak je graag vaker iets met tempeh? Dan is deze Javaanse omelet wrap met tempeh ook een lekkere variatie. Of heb je nog gebakken tempeh over, maak er dan een lekkere tempeh salade van. 

Ingrediënten: Tempeh wraps

Voor stuks

  • 6 middelgrote wraps
  • 250 gr tempeh ( vega )
  • 1 eetlepel sesamolie
  • 3 eetlepels sojasaus
  • 1 theelepel gember ( geraspt )
  • 1 eetlepel agavesiroop ( of honing )
  • 100 gr peen julienne
  • 1 bosui
  • 100 gr ijsbergsla
  • 1 eetlepel sesamzaad
  • 4 eetlepels sesamdressing
  • 1 eetlepel olie ( om in te bakken )

Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Raak dit recept niet kwijt!

Bewaar in je LeukeRecepten account

Of deel via:

Whatsapp Whatsapp
Facebook Facebook
Pinterest Pinterest

Bereiding: Tempeh wraps

  1. Snijd de tempeh in dunne plakjes of reepjes. Meng in een kom de sojasaus, sesamolie, geraspte gember en agavesiroop en schep de tempeh erdoor. Laat dit ongeveer 10 minuten staan zodat de smaken goed kunnen intrekken.


  2. Snijd ondertussen de bosui in dunne ringetjes en snijd of scheur de ijsbergsla in reepjes.


  3. Verwarm een klein scheutje olie in een koekenpan en bak de tempeh rondom goudbruin in een paar minuten. Door het bakken worden de randjes licht knapperig, dat geeft de tempeh wraps net wat meer bite. Laat de tempeh daarna iets afkoelen.


  4. Verwarm de wraps kort in een droge pan of een paar seconden in de magnetron zodat ze soepel worden.


  5. Leg op elke wrap wat sla en peen julienne en verdeel de gebakken tempeh erover. Lepel een beetje sesamdressing over de vulling en strooi er wat bosui en sesamzaad over.


  6. Rol de tempeh wraps stevig op of vouw ze dicht zoals bij een burrito. Ik maak deze tempeh wraps meestal vlak voor het eten, maar ze zijn ook handig om mee te nemen als lunch.


Beoordelingen

Heeft het gesmaakt?

Dit recept krijgt een score van 5 van de 5 sterren Op basis van 1 review

Laat een beroordeling achter.

Door het invullen van bovenstaande velden geef je toestemming om je reactie openbaar te tonen. Je reactie wordt beoordeeld door de redactie en kan, indien nodig, worden gebruikt om het recept te verbeteren.

Reviews

Er zijn nog geen beoordelingen. Schrijf als eerste er een.