Pittige aardappel wok
Ik houd van aardappeltjes, maar dan op een originele manier. En deze pittige aardappel wok is net even iets anders en super smaakvol door o.a. de spekjes en verschillende kruiden. Daarnaast is het een super eenvoudig recept en je hebt het zo gemaakt!
15 M koken + 10 M bakken
Ingrediƫnten
Voor personen
-
450 gr aardappel krieltjes
-
400 gr sperzieboontjes
-
1 ui
-
2 teentjes knoflook
-
100 gr spekjes ( vega )
-
125 gr cherrytomaatjes
-
1 eetlepel ketjap
-
0.5 theelepel cayennepeper ( naar smaak )
-
1 theelepel paprikapoeder
-
peper en zout
Merknamen in de ingrediƫntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Bereiding
-
Kook de krieltjes in ongeveer 8 minuten beetgaar en giet ze af. Kook ook de sperzieboontjes in zoān 6-8 minuten beetgaar en laat ook deze uitlekken.
-
Snipper de ui en hak de knoflook fijn. Snijd de cherrytomaatjes doormidden.
-
Bak de spekjes (vega) in een grote pan knapperig. Voeg vervolgens de ui en knoflook toe en bak deze 2 minuten mee tot de ui glazig is. Voeg de cayennepeper, paprikapoeder, ketjap, peper en zout toe. Roer alles goed door elkaar.
-
Doe de krieltjes en sperzieboontjes erbij in de pan en bak alles op middelhoog vuur zoān 5 minuten.
-
Doe op het laatste moment de cherrytomaatjes bij de pittige roerbak en bak het geheel nog 2 minuten mee.
-
Tips: je kunt dit gerecht 1 dag in de koelkast bewaren en de volgende dag opwarmen in de koekenpan of magnetron.
Gebruik vegan spekjes om er een vegan gerecht van te maken.
Heeft het gesmaakt?
3 stemmen
Ook lekker