Ga naar de inhoud Ga naar de hoofdnavigatie
Plaattaart met spinazie en feta

Plaattaart met spinazie en feta

15 M + 25 M oventijd

De moeilijkheidsgraad van dit receptuur is: makkelijk.
Vegetarisch recept
Gepost op 11 mrt 2026

Knapperige plaattaart met spinazie, feta en citroen

Ik gebruik meestal een rol vers bladerdeeg, maar laatst waren die op in de supermarkt. Toen heb ik zes plakjes bladerdeeg uit de diepvries gebruikt en die aan elkaar gedrukt. Sindsdien doe ik het eigenlijk net zo vaak zo. Voor deze plaattaart met spinazie werkt beide prima, zolang je de naden goed dichtdrukt zodat je één stevige bodem krijgt.

De spinazie bak ik eerst kort met knoflook. Hij slinkt in een paar minuten en daarna laat ik hem even uitlekken in een vergiet, zo voorkom je dat de topping te vochtig is en de bladerdeeg bodem minder krokant wordt. 

  • Geen walnoten in huis? Ik heb deze plaattaart ook met pecannoten gemaakt, dat werkt net zo goed.
  • Voeg na het bakken nog wat extra citroenrasp toe als je van fris houdt.
  • Probeer ook eens deze plaattaart met gehakt en paprika

Plaattaart met spinazie serveren en bewaren

Ik serveerde deze plaattaart met spinazie aan mijn visite samen met een kom tomatensoep als diner. En dat viel goed in de smaak bij iedereen. Het stuk wat ik nog over had heb ik de volgende dag als lunch gegeten. Je kunt de plaattaart met spinazie namelijk makkelijk opwarmen in een voorverwarmde oven op 180 graden voor ongeveer 8 tot 10 minuten, dan wordt de bodem weer knapperig. In de airfryer kan ook, 3 tot 5 minuten op 180 graden is meestal genoeg.

Heb je nog spinazie over, dan maak ik er meestal een romige spinaziesoep van.

Ingrediënten: Plaattaart met spinazie

Voor personen

  • 6 plakjes bladerdeeg ( diepvries )
  • 300 gr spinazie ( vers )
  • 100 gr feta
  • 40 gr walnoten
  • 100 gr roomkaas
  • 2 tenen knoflook
  • 1 theelepel oregano
  • 1 theelepel citroenrasp
  • 1 kleine rode ui
  • 60 gr geraspte kaas
  • 1 snuf peper

Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Raak dit recept niet kwijt!

Bewaar in je LeukeRecepten account

Of deel via:

Whatsapp Whatsapp
Facebook Facebook
Pinterest Pinterest

Bereiding: Plaattaart met spinazie

  1. Verwarm de oven voor op 200 graden en bekleed een bakplaat met bakpapier. Laat de plakjes bladerdeeg ontdooien en leg ze tegen elkaar aan. Druk de naden goed dicht zodat je één grote rechthoek krijgt. Of gebruik een rol vers bladerdeeg. Prik met een vork gaatjes in het midden en laat de rand vrij.


  2. Meng de roomkaas met de citroenrasp, peper en oregano. Smeer dit gelijkmatig uit over het bladerdeeg en houd de rand vrij. Maak de laag niet te dik, anders blijft het deeg daaronder wat zachter.


  3. Verhit een scheutje olie in een grote pan en fruit de fijngesneden knoflook kort aan tot je hem goed ruikt maar hij niet bruin kleurt. Voeg de verse spinazie in delen toe en laat deze slinken. Schep regelmatig om. Laat de spinazie daarna goed uitlekken in een vergiet.


  4. Verdeel de spinazie over de bodem. Verkruimel de feta erover en strooi de walnoten en de dun gesneden halve ringen rode ui erop. Bestrooi als laatste met wat geraspte kaas.


  5. Bak de plaattaart met spinazie 25 minuten onderin de oven tot het bladerdeeg goudbruin en knapperig is. Als je de onderkant optilt met een spatel moet hij stevig aanvoelen. Laat de plaattaart met spinazie een paar minuten afkoelen voordat je hem aansnijdt.


Beoordelingen

Heeft het gesmaakt?

Dit recept krijgt een score van 5 van de 5 sterren Op basis van 2 reviews

Laat een beroordeling achter.

Door het invullen van bovenstaande velden geef je toestemming om je reactie openbaar te tonen. Je reactie wordt beoordeeld door de redactie en kan, indien nodig, worden gebruikt om het recept te verbeteren.

Reviews

Karian
-
29 maart 2026

Heel lekker recept zeker aan te bevelen !