Lekker beenhammetje gemarineerd in een marinade van sinaasappel, tijm en honing
Ingrediënten
600 gr beenham
1 sinaasappel
verse tijm, van de takjes geritst
3 eetlepels honing
1 theel mosterd
2 eetlepels olijfolie
peper en zout
Bereiding
Verhit de oven op 175 graden. Rasp de sinaasappel en knijp het sap er uit en vang op in een kommetje. Roer de sinaasappelrasp- en sap, honing, tijm en olie door elkaar. Breng op smaak met een beetje peper en zout. Leg de beenham in een ingevette ovenschaal. Schep de marinade over het vlees.
Zet de beenham ongeveer 55 min in de oven (kerntemperatuur van 65 graden). Bedruip het vlees af en toe met het vocht en de marinade. Ondertussen kun je eventueel aan de slag met aardappels en groenten. Laat de beenham, nadat je hem uit de oven hebt gehaald, een paar min rusten. Snijd hem daarna in plakken, de binnenzijde moet mooi roze zijn en mag niet meer rood zijn. Lekker met bijvoorbeeld gebakken aardappeltjes, bimi of asperges.
Bekijk hier het filmpje van het recept. Wil je op de hoogte worden gehouden van nieuwe filmpjes van LeukeRecepten abonneer je dan op
mijn Youtube kanaal.